Олексій Коваленко (akconua) wrote,
Олексій Коваленко
akconua

Застройка на Жмаченко 28

Стільки говорять про ситуацію на #Жмаченко, що 17.01.15 я вирушив туди. І скажу я Вам, друзі, не дарма.
Ми і у Виноградарському лісі прибирали незаконну площадку http://goo.gl/DTijpE і виїздне засідання на Руданського в нас було http://goo.gl/D5GXuJ два рази http://goo.gl/ZvYjq9 і навіть допомагали нашим мешканцям та друзям на Замковецькій 5 http://goo.gl/1vDqZw
Але на Жмаченко 28 ситуація дійсно зовсім не проста.



ЩО НЕПОКОЇТЬ.
Це лівий берег. Всі ми знаємо - грунт там ой який не гарний. Там багато сосен. Сосна росте на дуже сухих і бідних на поживні речовини пісках, де інші найбільш аскетичні породи й навіть бур'яни існувати не можуть.  Тобто з висадкою та відновленням дерев існує проблема. І ці зелені зони лівого берега основний і потужний "легеневий" резерв мешканців не тільки навколишніх будинків, а і всіх киян.
Сталося так, що "клаптик" ділянки було огороджено під застройку. І на ньому вирубка таки відбулась, незважаючі ні на які спроби її припинити. Ньюансів впевнений багато, не нам з ними розбиратись. Але сьогодні на поклик місцевої громади (з метою попередити подальшу вирубку і з`ясувати законність будівництва) з`їхались всі.
Що відбувалось, Ви побачите на фото. Кратко було все: виступи, речівки, бігатня, "тітушки", два лагеря місцевих, мікрофон, вільний мікрофон, мегафони кричали з усіх боків. Потім відбувся навіть флешмоб зі сміттям.
Провели конкурс дитячих малюнків: я за чисте повітря. Згадали навіть білок.
Ну лише знесення паркану не було і це гарно.



ЩО РАДУЄ
Лише трошки більше року назад, зупинити будівництво було майже неможливо. Приходили "представники" сумнозвістних папередніків, щось радили, уходили. А джунглі і надалі росли. Да і хто приходив? Ну чиновник з райради, комісія...
Сьогодні на допомогу мешканцям приїхала важка артилерія.
Руслан Андрійко http://goo.gl/0yHW4c Голова постійної комісії Київради.
Дві групи людей, що галасили одне на одну було швидко організовано до діалогу. Місцеві активісти надали мікрофон і сторони почали висловлюватися.
Кожний, хто мав хоч яке зауваження чи пропозицію, був вислуханий і кожному приділили увагу. Ніхто нікуди не біг, не поспішав. Разом з @Anatol Velimovsky, Ігорем Луценко (що прибув з іншої "забудови") було знайдено консенсус стосовно того, що робити з підписами з тієї чи іншої сторони і як в подальшому треба вирішувати цей конфлікт. Наприкінці пані Єскіна Олена заспокоїла всіх, що незаконні дії будуть припинені.



ДЕ ВИХІД?
Що тут скажеш. Наївняк? Та ні, друзі. На цьому можливо все б і закінчилося, але ж... Руслан Андрійко запросив мешканців з обох сторін на засідання чергової Екологічної комісії. Процес пішов. І я впевнений, що буде позитивно завершено на користь мешканців, та екологічного стану міста.


ТРОШКИ ПРО СВОЄ...
Шкода, що коли ми самотужки рухаємося на своєму масиві Виноградар, до нас не те що керівництво нашої РДА не заглядає, навіть рядовий чиновник не приходить на допомогу. Не кажу взагалі про останні прикрі випадки зі спилом представниками ЖЕКа дерев, про які повідомила Алена Костюченко http://goo.gl/K3HyFf та Мария Акуленко http://goo.gl/08oRl1 (там ще і "хатка" добудовується до першого поверху при наявності приписів на припинення будівництва). Да і ятки в нашому лісі - це той ще бізнес. А машини, що їздять лісними тропами, які ми восени частково позакривали самотужки: http://goo.gl/dFBKX3 На весні теж самі будемо продовжувати все, ми такі - вперті.
Та це зовсім незначні проблеми, скажуть деякі. Ну як ми знаємо - все починається з малого... І велика проблема колись була малою.



Бажаємо успіхів нашим колегам-мешканцям-активістам з лівого берега. Тримайтеся! Все буде добре. Якщо, що - кличте.

ІНФОРМАЦІЯ ДО УВАГИ
Приблизна тривалість життя сосни: 300-400 років.
Швидкість росту молодої сосни: 30-50 см/рік.

Більше фото в галереї: https://fotki.yandex.ru/users/advis/album/162509/
Пост в ФБ: http://goo.gl/KdCPPL
Tags: жмаченко, застройка, киев, лес
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments